1732 215 0919
بتن تاشدنی!!!!


: 1167

محققان ایرانی مقیم استرالیا برای اولین بار موفق به تولید بتن تاشدنی با قدرت و استحکام بالا شده که در آن از سیمان هم استفاده نشده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، در شرایطی که تولید بتن استاندارد بدون وجود سیمان ناممکن است، یک محقق ایرانی برای نخستین بار بتنی را تولید کرده که هم تا حد زیادی خم می‌شود و هم نیازمند افزودن سیمان نیست. مزیت دیگر این محصول سازگاری با محیط زیست است، زیرا تولید گاز دی اکسید کربن در فرایند تولید آن به علت عدم نیاز به افزودن سیمان به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد. سیمان مانند چسبی است که بخش‌های مختلف بدن را به هم پیوند می‌دهد. تولید سیمان نیازمند ایجاد گرمای بالا و مصرف انرژی فراوانی است که به محیط زیست آسیب می‌زند. به گفته بهروز نعمت اللهی محقق اصلی این طرح در دانشگاه سوئینبرن استرالیا، در بتن تاشدنی به جای سیمان از زائداتی مانند خاکستر بادی استفاده شده که از استخراج گازهای خروجی کوره‌های آتش با سوخت زغال حاصل می‌شود. وی افزوده که تولید این نوع بتن در مقایسه با بتن‌های عادی موجب کاهش ۳۶ درصدی مصرف انرژی و کمتر شدن ۷۶ درصدی انتشار گاز دی اکسید کربن می‌شود. گفتنی است بتن جدید در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد و می‌توان از آن برای ساخت سازه‌های مقاوم در برابر زلزله استفاده کرد.

آدرس ارتباطی ما

دفتر مرکزی : شیراز ، بلوار بعثت ، حد فاصل چهاراره خلدبرین و میدان سنگی

کوچه 15 ، فرعی اول سمت چپ ، پلاک 64

 تلفن: 2-07136476301 

09198201477-09179252575

  دفتر تهران: میدان ونک,خیابان ملاصدرا,شیراز جنوبی,کوچه سامان,پلاک 89,واحد 4

تلفن : 02188209505

ایمیل : web@rashinsaz.com

اینستاگرام: rashinsazista_shiraz

ایزولاسیون و آب بندی با محصولات آب بندی راشین ساز ایستا

شرکت راشین ساز ایستا تولید کننده و تامین کننده محصولات آب بندی جهت ساخت،ایزولاسیون و مقاوم سازی مخازن،استخرها،سونا و جکوزی،پشت بام،سرویس های بهداشتی، آبنما،نماهای باران گیر،محوطه سازی و تمام سازه هایی که در مجاورت مستقیم با آب،رطوبت،عوامل جوی هستند استفاده میگردد و بهترین جایگزین برای مواد نفتی،قیرگونی،ایزوگام و پوشش های سنتی می باشد.

شرکت راشین ساز ایستا یکی از اولین و معدود شرکت های ایرانی است که با بهره گیری از متخصصین مجرب در زمینه آب بندی و مقاوم کننده سازه ها به فعالیت می پردازد.