1732 215 0919

لزوم استفاده از میلگرد استاندارد وانجام آزمایش کشش و خمش آن درصنعت ساختمان : انتخاب میلگرد مناسب در پایه ریزی ساختمان از مهم ترین نکاتی هست که ممکن است از تبعات جانی و ناگواری برای ساکنین در آینده جلوگیری کند. میلگرد سبک و بی کیفیت زندگی ما را به خطر می اندازد و هزینه باز سازی این ویرانی ها و مصیبت هاچندین برابر خرید میلگرد استاندارد می باشد. متاسفانه میلگرد سبک و بی کیفیت در بیشتر استان های کشور در بازار عرضه می گردد و عواقب بلایای طبیعی مثل زلزله ، طوفان برای مصرف کننده مرگبار و خانمان سوز خواهد بود. بالغ بر 90 درصد از مساحت کشورمان در کمربند زلزله قرار دارد و با افزایش جمعیت و رشد تکنولوژی ساختمان سازی ، نحو استفاده و به کاری گیری میلگرد تغییر پیدا کرده است.رعایت استاندارد و اصول فنی برای جلوگیری از این مخاطرات از نکات ویژه می باشد. ویژگی های مکانیکی میلگرد مانند استحکام کششی ، تنش تسلیم از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر مقاومت این محصول به حساب می آید. استفاده از میلگرد استاندارد با مقاومت بالا در سازه های بتنی دارای محاسن زیادی است از جمله : • کاهش تراکم میلگرد • بهبود کیفیت ساخت و ساز • کاهش زمان سوخت وساز • کاهش هزینه میلگرد اضافی • کاهش سطح مقطع اعضا کشش میلگرد : فولاد یکی از مهمترین مصالح ساختمانی به شمار می‌آید و در مقاوم سازی ساختمان تأثیر زیادی دارد و نوعی سازه است که مصالح اصلی آن که برای تحمل نیروها و انتقال آنها به کار می‌رود از فولاد است. اتصالات به کار رفته در این نوع سازه‌ها از نوع جوشی، پرچی و یا پیچ می‌باشد و بسته به نوع اتصالات قطعات طرح شده و کنترل‌های مربوطه بر روی آنها انجام می‌شود. آزمایشگاه های مقاومت مصالح ساختمانی برای تعیین جنس میلگرد حد گسیختگی کششی آن را در نظر می گیرند و آزمایشی را بر روی آن انجام می دهند. بالطبع دقیق ترین روش تعیین این مقدار انجام آزمایش کشش می باشد. و از این راه به مشخصات کششی میلگرد پی می برند.

داغی میلگرد آزمایش شده را از آزمایشگاه طرف قرارداد خود بخواهید : با توجه به نکات ذکر شده اهمیت آزمایش میلگرد و تعیین مقاومت آن اهمیت دو چندانی پیدا می کند که تمام فعالین صنعت ساختمان سازی باید به آن به عنوان یک ضرورت توجه کنند. به منظور دسترسی به جواب بهتر و اطمینان بیشتر در خصوص استاندارد بودن میلگرد خریداری شده لازم است نمونه میلگردها نشانه گذاری شده و به آزمایشگاه تحویل نمایید و از ایشان بخواهید عملیات کشش ،خمش و یا باز خم در حضور شما انجان پذیرد و یا داغی میلگرد نشانه گذاری شده را پس از انجام عملیات کشش و به هنگام تحویل نتیجه آزمایش به شما عودت نماید.

آدرس ارتباطی ما

دفتر مرکزی : شیراز ، بلوار بعثت ، حد فاصل چهاراره خلدبرین و میدان سنگی

کوچه 15 ، فرعی اول سمت چپ ، پلاک 64

 تلفن: 2-07136476301 

09198201477-09179252575

  دفتر تهران: میدان ونک,خیابان ملاصدرا,شیراز جنوبی,کوچه سامان,پلاک 89,واحد 4

تلفن : 02188209505

ایمیل : web@rashinsaz.com

اینستاگرام: rashinsazista_shiraz

ایزولاسیون و آب بندی با محصولات آب بندی راشین ساز ایستا

شرکت راشین ساز ایستا تولید کننده و تامین کننده محصولات آب بندی جهت ساخت،ایزولاسیون و مقاوم سازی مخازن،استخرها،سونا و جکوزی،پشت بام،سرویس های بهداشتی، آبنما،نماهای باران گیر،محوطه سازی و تمام سازه هایی که در مجاورت مستقیم با آب،رطوبت،عوامل جوی هستند استفاده میگردد و بهترین جایگزین برای مواد نفتی،قیرگونی،ایزوگام و پوشش های سنتی می باشد.

شرکت راشین ساز ایستا یکی از اولین و معدود شرکت های ایرانی است که با بهره گیری از متخصصین مجرب در زمینه آب بندی و مقاوم کننده سازه ها به فعالیت می پردازد.